Перейти до вмісту
Пошук в
  • Детальніше...
Шукати результати, які ...
Шукати результати в ...

Opencart и РРО в Украине


Recommended Posts

26.09.2023 в 14:23, Vladzimir сказал:

Це дуже спірне питання. І однозначної відповіді на даний час немає.

Вже не спірне питання, якщо ми говоримо про Нова Пошта, то видавати чек обов'язково, через те, що НП це експедиторська компанія, так вказано в договорі.

ЕКСПЕДИТОР: ТОВ «НОВА ПОШТА»

А відповідь податкової, остаточна, Чек потрібен на всіх крім служб доставки. 

Тобто, якщо ви доставляєте через УкрПошта, то чек свій можна не додавати!

 

Якщо доставка через Нова Пошта, то чек обов'язковий, або кладемо в посилку, або при видачі посилки робимо чек, або при передачі посилки в НП. Можна в Електронному форматі, на номер клієнта або E-mail.

 

Можливо далі щось змінниця, але поки що всі говорять, що при роботи з Нова Пошта, треба робити Чек. Інакше штраф!

 

Це вже підтвердження інформація, через саму податкову, тому, що у податкової є індивідуальні консультації, де вони дають розгорнуту відповідь!

 

Особисто моя думка, краще видати чек, та бути спокійним, що ти все зробив правильно, та не буде зайвих запитань, навіть коли щось змінниця, краще фіскалізувати!

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Колись, ще до початку війни вивчав це питання і навіть розробив таке рішення


є звісно недоліки, по перше немає від банку зворотнього зв'язку і перевіряти оплату потрібно вручну, можливо ще щось є, але почалася війна і тема заглохла.

Ідея модуля в тому, що Ви отримуєте кошти прямо на iban через подібне посилання , і в такому разі видача чека не потрібна взагалі.

  • +1 2
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

27.09.2023 в 00:27, SSHEVA сказал:

Вже не спірне питання, якщо ми говоримо про Нова Пошта, то видавати чек обов'язково, через те, що НП це експедиторська компанія, так вказано в договорі.

ЕКСПЕДИТОР: ТОВ «НОВА ПОШТА»

А відповідь податкової, остаточна, Чек потрібен на всіх крім служб доставки. 

Тобто, якщо ви доставляєте через УкрПошта, то чек свій можна не додавати!

 

Якщо доставка через Нова Пошта, то чек обов'язковий, або кладемо в посилку, або при видачі посилки робимо чек, або при передачі посилки в НП. Можна в Електронному форматі, на номер клієнта або E-mail.

 

Можливо далі щось змінниця, але поки що всі говорять, що при роботи з Нова Пошта, треба робити Чек. Інакше штраф!

 

Це вже підтвердження інформація, через саму податкову, тому, що у податкової є індивідуальні консультації, де вони дають розгорнуту відповідь!

 

Особисто моя думка, краще видати чек, та бути спокійним, що ти все зробив правильно, та не буде зайвих запитань, навіть коли щось змінниця, краще фіскалізувати!

Якщо можна, посилання на сторінку Податкової де про таке йдеться, тобто на цю розгорнуту відповідь.

 

Тому, що я читаю саме роз'язсення Податкової на їх сайті, а саме ось це:

image.png.94268f8eff473fc6f887b9f1902576b6.png

 

Ось тут: https://vin.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/546449.html

 

Стосовно того, що краще такий чек зробити самостійно, з Вами погоджуюсь. Так чи інакше кошти надійдуть Вам на рахунок, якщо дана операція була проведена офіційно. Тому, не бачу проблем на всі суми які надходять на рахунок ФОП робити чеки.

Все що нас обмежує по сумам - це ліміти, але не чеки.

 

Але, все ж таки, хотілось дізнатись правду) Саме з сайту Податкової.

 

Дякую!

 

 

Змінено користувачем alpochino9999
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 29.09.2023 в 12:26, alpochino9999 сказав:

Але, все ж таки, хотілось дізнатись правду) Саме з сайту Податкової.

Поки не буде чіткої постанови/закону податкова буде рахувати усі суперечності у свій бік.

Доречі, петицію щодо врегулювання РРО і сучасних способів ведення бізнесу вже підписано. https://petition.president.gov.ua/petition/202308

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

29.09.2023 в 12:41, Vladzimir сказал:

Поки не буде чіткої постанови/закону податкова буде рахувати усі суперечності у свій бік.

Це однозначно

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


29.09.2023 в 12:41, Vladzimir сказал:

петицію щодо врегулювання РРО і сучасних способів ведення бізнесу вже підписано

я за неї теж голосував) 

  • +1 2
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


29.09.2023 в 12:26, alpochino9999 сказал:

Якщо можна, посилання на сторінку Податкової де про таке йдеться, тобто на цю розгорнуту відповідь.

Це була індивідуальна консультація с податковою, ось скрін того уривку тексту 

Скрытый текст

Післяплата від «Нової пошти»: РРО потрібен всім!

Тобто, через те що в договорі НОВА ПОШТА, зазначає себе як експедитор, то податкова не надає їм статус кур'єрської служби, тобто виходить Нова Пошта, це експедиторська компанія. Через те чек виписувати треба з способом оплати ПІСЛЯСПЛАТА, якщо це оплата при отриманні.

 

Алеж знову, особисто моя думка, краще виписувати чек у будь-якому випадку, яка б служба доставки чи компанія з перевезення, або оплати не була, чек краще зробити, так буде більше доказів що ти продав товар легально та кошти отримав законно.

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Всім вітання.

Нарешті завершив доопрацювання модуля (наразі під версії 2.3.х та 3.х)
Ознайомитися з оновленням можна по відео огляду https://youtu.be/FVjPvpzyHNE?feature=shared

Лінк на модулі:
https://drive.google.com/drive/folders/118vPjqNhm7pxQGY5n5tOKR4_v3KYxx3P?sort=13&direction=a
- 2.1 і 1.5:  в процесі доопрацювань (+- 1 день)
 
Інструкція по оновленню:

- Перезалити папку upload через фтп
https://www.youtube.com/watch?v=DQVwHi5yTZk

Перед оновленням - відключайте крон на всяк випадок
Після оновлення - обов'язково перезберегти налаштування і все налаштувати як на відео презентації

 

Якщо раніше були персольні доопрацювання - то напишіть мені, я їх адаптую під нову версію.

Якщо виникнуть питання - пишіть

  • +1 4
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


30.09.2023 в 15:25, NaZZZaR сказал:

Всім вітання.

Нарешті завершив доопрацювання модуля (наразі під версії 2.3.х та 3.х)
Ознайомитися з оновленням можна по відео огляду https://youtu.be/FVjPvpzyHNE?feature=shared

Лінк на модулі:
https://drive.google.com/drive/folders/118vPjqNhm7pxQGY5n5tOKR4_v3KYxx3P?sort=13&direction=a
- 2.1 і 1.5:  в процесі доопрацювань (+- 1 день)
 
Інструкція по оновленню:

- Перезалити папку upload через фтп
https://www.youtube.com/watch?v=DQVwHi5yTZk

Перед оновленням - відключайте крон на всяк випадок
Після оновлення - обов'язково перезберегти налаштування і все налаштувати як на відео презентації

 

Якщо раніше були персольні доопрацювання - то напишіть мені, я їх адаптую під нову версію.

Якщо виникнуть питання - пишіть

Корисний модуль. Викладіть модуль на форумі, щоб більше людей знало).

 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 30.09.2023 в 15:28, SSHEVA сказав:

Корисний модуль. Викладіть модуль на форумі, щоб більше людей знало).

 

Дякую, планую викласти

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


30.09.2023 в 15:12, SSHEVA сказал:

Це була індивідуальна консультація с податковою, ось скрін того уривку тексту 

  Показать содержимое

Післяплата від «Нової пошти»: РРО потрібен всім!

Тобто, через те що в договорі НОВА ПОШТА, зазначає себе як експедитор, то податкова не надає їм статус кур'єрської служби, тобто виходить Нова Пошта, це експедиторська компанія. Через те чек виписувати треба з способом оплати ПІСЛЯСПЛАТА, якщо це оплата при отриманні.

 

Алеж знову, особисто моя думка, краще виписувати чек у будь-якому випадку, яка б служба доставки чи компанія з перевезення, або оплати не була, чек краще зробити, так буде більше доказів що ти продав товар легально та кошти отримав законно.

Тут є одна деталь.

 

Можливо - головна.

 

Прийом коштів від клієнта та перерахування на рахунок ФОП (чи видача готівки), здійснюється фінансовою установою ТОВ "Нова Пей", а не Новою Поштою.

Якщо я не помиляюсь.

Те, що перераховує кошти на ФОП Нова Пей, це 100%. Перше - треба уточнити)

 

Але, погоджуюсь, що чек потрібно робити.

Тільки одне питання - коли?

Логічно, що після оплати клієнтом за товар.

Але, є можливість робити продаж "в кредит". Щось там таке наче є.

 

Тільки от виникає інша проблема, а чи може ФОП надавати кредити? Продавати з відстрочкою оплати - мабуть так. А кредити - мабуть ні, якщо він не зареєстрований як фінансова установа.

Напевне, потрібно і це питання вивчити)

 

Змінено користувачем alpochino9999
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 30.09.2023 в 21:09, alpochino9999 сказав:

Тут є одна деталь.

 

Можливо - головна.

 

Прийом коштів від клієнта та перерахування на рахунок ФОП (чи видача готівки), здійснюється фінансовою установою ТОВ "Нова Пей", а не Новою Поштою.

Якщо я не помиляюсь.

Те, що перераховує кошти на ФОП Нова Пей, це 100%. Перше - треба уточнити)

 

Але, погоджуюсь, що чек потрібно робити.

Тільки одне питання - коли?

Логічно, що після оплати клієнтом за товар.

Але, є можливість робити продаж "в кредит". Щось там таке наче є.

 

Тільки от виникає інша проблема, а чи може ФОП надавати кредити? Продавати з відстрочкою оплати - мабуть так. А кредити - мабуть ні, якщо він не зареєстрований як фінансова установа.

Напевне, потрібно і це питання вивчити)

 

На скільки я зрозумів, можна видавати чек після отримання товару клієнтом на пошті. 

Налаштував собі оновлення статсуів кожні 10 хв. Та виписку чеків по крону так само)

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


30.09.2023 в 21:22, AlexanderYuzkov сказал:

На скільки я зрозумів, можна видавати чек після отримання товару клієнтом на пошті. 

Налаштував собі оновлення статсуів кожні 10 хв. Та виписку чеків по крону так само)

Логічно) Я поки крон не вмикав, тестую руками)) Очково дуже крон вмикати поки))) Але зроблю так само.

 

Може Ви знаєте, що це за літера З чи цифра 3 у чеку:

 

image.png.a1becafa75226fef6df121ee480e151c.png

 

І це робить Чекбокс, або податкова, як я розумію.

Це наче службові символи... або ні)

Змінено користувачем alpochino9999
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 30.09.2023 в 21:28, alpochino9999 сказав:

Логічно) Я поки крон не вмикав, тестую руками)) Очково дуже крон вмикати поки))) Але зроблю так само.

 

Може Ви знаєте, що це за літера З чи цифра 3 у чеку:

 

image.png.a1becafa75226fef6df121ee480e151c.png

 

І це робить Чекбокс, або податкова, як я розумію.

Це наче службові символи... або ні)

теж звернув увагу. Але не знаю що це)

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Зовсім нещодавно податкова виклала в мережу офіційне своє бачення ситуації з НовоюПоштою чи будь якого іншого "експедитора".

Рекомендую прочитатий сей документ

https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/698377.html

 

І щодо того коли видавати саме чек то така позиція - 

При відправці товарів будь-яким експедитором (логістичною компанією) в Україні, який не має статусу ні кур’єра, ні перевізника, не є учасником відносин купівлі-продажу, не передає право власності на товар та не бере участі в розрахунку за нього відповідно до договору про надання послуг, фіскальний касовий чек має бути сформований до відправки товару та вкладений продавцем у коробку з товаром при передачі його експедитору (логістичній компанії).

При формуванні чеку має бути зазначений вид оплати в кредит або відстрочення оплати (в залежності від організаційно-правової форми платника податків) та зазначена форма оплати – безготівкова, так як відповідно до договору, який на практиці паралельно укладається з банком або небанківським фінансовим посередником

 

І щодо повернень цікаво, що якщо людина відмовляється від посилки, то продаж цього товару не відбулась і достатньо прикласти для пояснень податкової документ на повернення від НовоїПошти

https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/703664.html

 

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 30.09.2023 в 23:56, objeactheaven сказав:

Зверніть увагу на дату статті 11 серпня 2023

Інформація про чеки для накладеного платежу вперше прозвучала десь в другій половині серпня.

 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Всі роз'яснення цікаві. Навіть деякі логічні та відповідають на загальні питання "що і як робити".

 

Але, з юридичної точки зору, роз'яснення, навіть Податкової, не є частиною Закону чи підзаконного акту, які регулюють якісь правовідносини. Це просто бачення окремої державної служби, тобто - їх тлумачення Закону.

 

В разі, якщо суб'єкт господарювання, у нашому випадку ФОП, буде звинувачений Податковою у недотриманні цього ж Закону, і справа дійде до суду (якщо ФОП буде не згодний зі звинуваченнями Податкової та відмовиться сплачувати штраф), Суд буде апелювати саме Законом. Відповідач (тобто ФОП) разом з Судом, можуть тлумачити роз'яснення Податкової, як її власну думку, яка не завжди співпадає з Законом. Тим паче, що Податкова буде в цій ситуації зацікавленою особою, в частині стягнення штрафу з ФОП.

А тому, її тлумачення Закону, якщо такі не відображені чітко в Законі, не будуть враховані Судом.

І все тому, що Податкова не є законотворчім органом, тобто не створює закони, і тому не може їх тлумачити від першої особи. На це є Верховний Суд Україні. І всі її тлумачення автоматично є заангажовані власною діяльністю та метою.

Тобто, якщо ставити на меті апеляцію щодо вироку Податкової з приводу штрафів за оформлення чеків по наложкам, в Суді, може виявитись, що роз'яснення не мають достатньої юридичної сили, не можуть доповнювати (суперечити, тощо) Закону, а тому - не будуть прийняті до уваги для підтвердження правомірності накладання таких штрафів.

 

Тому, я б, насамперед, читав Закон. Якщо в законі сказано про необхідність фіскалізації платіжної операції (тобто, факту оплати), то і створювати чек логічно в момент (чи за фактом) саме оплати. А не замовлення, предзамовлення, бажання замовити, бажання сплатити, тощо.

 

Це мої власні думки, а не висновки Судових інстанції чи юридичних експертів. Більше того, це моя власна думка стосовно дій ФОПа, який захоче судитись з Податкеовою. Не впевнений, що судитись буде простіше, аніж робити чеки на все "що рухається" чи просто сплатити штраф Податкової, навіть якщо ви будете з ним не згодні.

Тому, не потрібно брати мої до виконання))) Але, є така думка. Цікаво, що спільнота думає з даного питання...

 

ПС: Чому я взагалі щось про це пишу? Зокрема про суди з Податковою.

У мене є така практика, як директора ТОВ. причому - позитивна.

Тобто, суди про стягнення штрафів за рішенням Податкової, на основі результатів перевірки, ВСІ були виграні.

А суми штрафів вимірювались мільйонами. Просто там ТОВ були не дуже маленькі. І, відповідно, був штат юристів, які добре знаються на даній темі.

У ФОПів, звісно, такого ресурсу немає. Тому реалії в даному випадку можуть виглядати інакше, нажаль...

 

Змінено користувачем alpochino9999
  • +1 2
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 30.09.2023 в 21:28, alpochino9999 сказав:

Логічно) Я поки крон не вмикав, тестую руками)) Очково дуже крон вмикати поки))) Але зроблю так само.

 

Може Ви знаєте, що це за літера З чи цифра 3 у чеку:

 

image.png.a1becafa75226fef6df121ee480e151c.png

 

І це робить Чекбокс, або податкова, як я розумію.

Це наче службові символи... або ні)

 

Screenshot(90).png

  • +1 2
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

30.09.2023 в 21:09, alpochino9999 сказал:

Прийом коштів від клієнта та перерахування на рахунок ФОП (чи видача готівки), здійснюється фінансовою установою ТОВ "Нова Пей", а не Новою Поштою.

Якщо я не помиляюсь.

Те, що перераховує кошти на ФОП Нова Пей, це 100%. Перше - треба уточнити)

Все правильно, в чекові все рівно пишете післясплата.

Наприклад видаючи через checkbox.

Там не важливо хто саме плате, вам головне видати чек, щоб було пояснення чому вам пришли кошти.

 

30.09.2023 в 21:09, alpochino9999 сказал:

Тільки от виникає інша проблема, а чи може ФОП надавати кредити?

Думаю що так, адже кредит видає банк. Адже банки теж різні, та і товари також.

Ці моменти краще обговорити з банком, але з досвіду скажу, що, наприклад під'єднати сайт до ПриватБанк оплата частинами не проблема, та все працює нормально, це вже вирішується на стороні банку.

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


01.10.2023 в 13:26, SSHEVA сказал:

Все правильно, в чекові все рівно пишете післясплата.

Наприклад видаючи через checkbox.

Там не важливо хто саме плате, вам головне видати чек, щоб було пояснення чому вам пришли кошти.

 

Думаю що так, адже кредит видає банк. Адже банки теж різні, та і товари також.

Ці моменти краще обговорити з банком, але з досвіду скажу, що, наприклад під'єднати сайт до ПриватБанк оплата частинами не проблема, та все працює нормально, це вже вирішується на стороні банку.

 

 

По суті, в даному випадку, продажу в кредит не відбувається. Клієнт отримує товар тільки після сплати коштів.

Якби клієнт отримав товар, а потім, згодом його оплатив (хоч би через день), це був би кредит.

А так, факту кредитування немає.

Ось, що вказано про Кредит в Цивільному кодексі України:

image.png.d40b5238d2aa905912b9d89440d8793c.png

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text

 

Тобто, отримання Клієнтом товару після його сплати немає ознак Кредиту.

 

Тому, я не впевнений, що такий вид чеку відповідає фактичному виду операції.

 

І головне - це не відповідність Закону реаліям. Тобто - відсутність врегульованості Законом певних дій. Вони там просто відсутні. Таке буває))))

Змінено користувачем alpochino9999
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Ще одна цікава тема - дропшипінг. А саме, коли ви продаєте не свій товар. І, зрозуміло, що відправляєте його не ви. Логічно, що в даному випадку, наложку клієнт сплачує не вам, а іншій особі. В даному випадку, фактичним продавцем, а головне - отримувачем коштів від клієнта є третя особа.

 

Як відомо, Закон передбачає фіскалізацію не факту продажу чи здійснення замовлення на сайті, а саме фінансову операцію - оплату.

В разі, коли клієнт сплатив не вам, а іншій особі, яка до того ж і надіслала товар, логічно стверджувати, що саме ця третя сторона має фіскалізувати СВОЮ фінанстову операцію.

 

Це я так думаю. До речі, в Законі про такий вид продажу взагалі не йдеться. Саме в Законі про фіскальні чеки та використання РРО (у т.ч. ПРРО).

 

А які думки є у вас, шановна спільнота?

 

 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 01.10.2023 в 14:15, alpochino9999 сказав:

е я так думаю. До речі, в Законі про такий вид продажу взагалі не йдеться.

В такому випадку, треба заключати договір комісії, чи агентський договір з постачальником, а ваша різниця з продажу товару повинна заходити на ваш підприємницький рахунок, що не потребує видачі фіксального чеку. Інша справа, що я не зустрічав поки жодного постачальника, який би заключав подібні договори.

 

Відео по темі: 

 

Змінено користувачем nykone
  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


01.10.2023 в 19:00, nykone сказал:

В такому випадку, треба заключати договір комісії, чи агентський договір з постачальником, а ваша різниця з продажу товару повинна заходити на ваш підприємницький рахунок, що не потребує видачі фіксального чеку. Інша справа, що я не зустрічав поки жодного постачальника, який би заключав подібні договори.

Все так і є. Навіть формальний договір. Комісія заходить на рахунок ФОП, і це агентський договір.

Питання тільки в фіскалізації виручки. Але, в даному випадку, це вже не моя історія. Хоча постачальник гадає інакше... Це вже його проблема, т.к. в ТТН він відправник, і наложку отримує він.

 

За відео дякую) Вже підписався) Можливо, я Ваш клієнт :)

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


Створіть аккаунт або увійдіть для коментування

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйтеся для отримання облікового запису. Це просто!

Зареєструвати аккаунт

Вхід

Уже зареєстровані? Увійдіть тут.

Вхід зараз
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    • Ні користувачів, які переглядиють цю сторінку
×
×
  • Створити...

Important Information

На нашому сайті використовуються файли cookie і відбувається обробка деяких персональних даних користувачів, щоб поліпшити користувальницький інтерфейс. Щоб дізнатися для чого і які персональні дані ми обробляємо перейдіть за посиланням . Якщо Ви натиснете «Я даю згоду», це означає, що Ви розумієте і приймаєте всі умови, зазначені в цьому Повідомленні про конфіденційність.