Перейти до вмісту
Пошук в
  • Детальніше...
Шукати результати, які ...
Шукати результати в ...

Украниский язык по-умолчанию


Recommended Posts

Подскажите, как решить технически такой вопрос:

С 16 июля все интернет-магазины на Украине должны иметь украинскую версия, при этом украинская должна быть основной. Т.е. когда пользователь заходит первый раз на сайт, ему должна прогружаться украинская версия. Т.е. при входе должны проверяться cookies - если есть, то грузится та версия, которая была последний раз при посещении сайта. Если же cookies нет - грузится украинская версия (т.е должна быть переадресация если клиент зашел на русскую версию).
Подскажите, как правильно сделать эту переадресацию?

Второй момент - гугл мерчант. Если пользователь первый раз заходит из рекламы товарного объявления по ссылке site.com.ua/tovar1 а сайт, проверив что куков нет переадресует его на украинскую версию - site.com.ua/ua/tovar1  то гугл через время вынесет предупреждение либо заблокирует фид, ввиду того что целевая страница меняется.
(https://support.google.com/merchants/answer/4752265   - Целевые страницы не должны изменяться в зависимости от местоположения пользователей.)

Как быть тут? Кто как реализовал?

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


С куками - это лишь толкование. В законе написано "Версія такого веб-сайту державною мовою для користувачів в Україні повинна завантажуватися за замовчуванням."

 

Ну вот я открываю сайт example.ua и там украинский язык. Это и есть язык по умолчанию. А если я открываю ссылку example.ua/ru - ну это ж явно не страница сайта по умолчанию, а страница с уже выбранным языком.

 

ТО есть:

 

1. Надо сделать так, чтобы site.com.ua - было на украинском, а site.com.ua/ru - на русском.

 

2. Товары на украинском могут быть по ссылкам:

- site.com.ua/tovar1

- site.com.ua/ua/tovar1

- site.com.ua/tovar1-ua (это для тройки)

 

3. Товары на русском должны быть по ссылкам:

- site.com.ua/ru/tovar1

- site.com.ua/tovar1-ru (для тройки)

 

НЕ должно быть так, чтобы русская версия была по адресу: site.com.ua/tovar1 без кода языка.

 

---

Рекламу ведь тоже нужно давать на украинском :) Так что ведите пользователей сразу на украинскую версию. А если надо - переключат.

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

21.07.2022 в 23:31, allalone сказал:

Как быть тут? Кто как реализовал?

Поддерживаю предыдущего оратора.
Главная у меня открывается українською. Остальные ссылки без переадресаций. Т.е. если пользователь перешел по линку uk - попадает на укр версию.
Да, если "проверяющий" захочет докопаться (перейдя по ру линку и попав на ру версию, например site.ua/ru/tovar1, придётся доказывать, что я не верблюд. Закон в єтом плане неоднозначен, но я принял решение, что готов заплатить штраф, чем вариант с "выплевыванием" гуглом всех моих проиндексированных страниц и товаров.

Вот тут было "крайнее" обсуждение в тему. Там слегка "срачег", но суть спора и варианты реализации предложены, вроде, все (как правильный, так и остальные :))

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

22.07.2022 в 16:38, SergeTkach сказал:

Рекламу ведь тоже нужно давать на украинском :) Так что ведите пользователей сразу на украинскую версию. А если надо - переключат.

Хотя, закон позволяет наряду с украинским давать информацию на других языках. И тут конечно, еще вопрос: если пользователь гуглил по русски, но при переходе сайт (первый заход) ему вроде как должны дать информацию на украинском. Но в законе также есть и про выбор пользователя. Соответственно, если БЕЗ редиректов, но соблюсти закон, то можно еще сделать модальное окно для выбора языка.

 

Вот примеры:

Adobe.com - https://ibb.co/8KY0ztz

Unian.net - https://ibb.co/ncnk0S0

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

Підтримаю останніх двох дописувачів.

Якщо клієнт гуглив рос мовою і йому видало щось, а скоріше все саме рос мовою, і він те щось клацнув, то чого тут дивуватись, що там саме рос мова?))

Хай пошукає українською. В багатьох випадках видасть українські версії. Але не завжди. Ще залежить від а) браузеру, б) мовних налаштувань браузеру.

 

Було б дивно шукати англійською чи папуаською і чекати, що відкриється саме українська версія...

 

І головне, я ніде не можу отримати відповідь, що є "основна версія". Саме у Законі. Чисто з юридичної сторони питання.

Ми з Вами розуміємо, що версія без мовного префіксу і є основна. Але це не точно))) В Законі про це нічого не написано.

 

ПС: Я вже бачу як всі SEOшніки побігли понижувати видачу російських сторінок, на який трафік в 10 разів більший ніж на укр. Точніше запити, а тому і трафік.

 

Резюме: 1. Закон як дишло, куди повернув, туди і вийшло. Нічого нового.  2. Напевно кукі допоможуть, але не впевнений, що повністю.

 

22.07.2022 в 16:38, SergeTkach сказал:

1. Надо сделать так, чтобы site.com.ua - было на украинском, а site.com.ua/ru - на русском.

Якщо сайту 5-10 років і у нього 1000500 сторінок в ТОП-10 гугла? Для старих ресурсів буде проблема

 

 

 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


22.07.2022 в 17:16, SergeTkach сказал:

Хотя, закон позволяет наряду с украинским давать информацию на других языках. И тут конечно, еще вопрос: если пользователь гуглил по русски, но при переходе сайт (первый заход) ему вроде как должны дать информацию на украинском. Но в законе также есть и про выбор пользователя. Соответственно, если БЕЗ редиректов, но соблюсти закон, то можно еще сделать модальное окно для выбора языка.

 

Вот примеры:

Adobe.com - https://ibb.co/8KY0ztz

Unian.net - https://ibb.co/ncnk0S0

Наверное это самое простое и верное решение. Чтоб без выбора мовы нельзя было пользоваться сайтом. А там уже сам виноват, яку мову обрав)))

  • +1 3
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


22.07.2022 в 17:19, alpochino9999 сказал:

Наверное это самое простое и верное решение. Чтоб без выбора мовы нельзя было пользоваться сайтом. А там уже сам виноват, яку мову обрав)))

К сожалению, такие окна запрещает гугл мерчан - они вроде указывают что "Элементы страниц, например всплывающие окна или баннеры с кнопкой для скачивания, не должны закрывать важную информацию о товаре."

Т.е. такой банер будет блокировать содержимое что нельзя по правилам гугла.

 

По поводу "основная версия" должна быть без префиксов - тут не согласен. Та же розетка, пром и подобные грузят украинскую версия с /ua а русскую без префиксов. И это понятно - изначально сайты у всех были на русс, укр версиии начали добавлять потом и соотвесвенно у всех они стали через /ua или  подобное. Как я понимаю - украинская версия должна быть по-умолчанию т.е. она должна грузится пользователю при заходе без каких-либо переключений языка.

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


22.07.2022 в 23:59, allalone сказал:

при заходе без каких-либо переключений языка.

По ip и если браузер на украинском.

 

22.07.2022 в 15:38, SergeTkach сказал:

"Версія такого веб-сайту державною мовою для користувачів в Україні повинна завантажуватися за замовчуванням."

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

  • +1 3
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

23.07.2022 в 07:36, madehtml5 сказал:

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

Чому це тільки головна по замовчуванню повинна відприватись на УКР? Мова про сайт в цілому. 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


24.07.2022 в 12:15, alpochino9999 сказал:

Чому це тільки головна по замовчуванню повинна відприватись на УКР? Мова про сайт в цілому. 

image.png.c527ff53c92e0f7adb8ff9cd611ceea0.png

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

 

Весь сайт. Версія всього сайту. Всі сторінки.

 

Так що, шановненький, Ви тут не дуже праві, м'яко кажучі. І Ваше "підняли черговий срач" тут недоречне...

 

 

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 24.07.2022 в 12:27, alpochino9999 сказав:

image.png.c527ff53c92e0f7adb8ff9cd611ceea0.png

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

 

Весь сайт. Версія всього сайту. Всі сторінки.

 

Так що, шановненький, Ви тут не дуже праві, м'яко кажучі. І Ваше "підняли черговий срач" тут недоречне...

 

Якщо в законах нуль то вже не допоможеш: версія сайту повинна мати українську мову за замовчуванням, АЛЕ не вказано обєм саме української версії тобто головна версія може складатися із головної, контактів і трьох товарів, а інша частина сайта будь-якою мовою. Далі що заважало за 3 роки повністю перекласти ІМ на українську і в т.ч. рекламу? Не знали про зміну законодавства? Дуже "потрібною" була іноземна мова? Чому спохватилися саме зараз, як закон вступив в дію, а не рік, два чи три назад? Так що моя "претензія" що до того, як закон не прижав нічого не робили не тільки справедлива, а й настанова іншим на майбутнє - перед створенням/веденням ІМ треба думати наперед всі дії в т.ч. як просувати ІМ, чому саме так його налаштовувати, а не як небудь. Ви всі тут поголовно бізнесмени - є поняття бізнес план, ну так чим нормальне планування наперед бізнесу відрізняється від нормального планування наперед роботи свого ж ІМ?

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

АЛЕ не вказано обєм

Ну як це не вказано? Вказано.
 

Скрытый текст

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

Далі що заважало за 3 роки повністю перекласти ІМ на українську і в т.ч. рекламу?

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, реклами та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

  • +1 3
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

24.07.2022 в 14:00, nogocuHoBuk сказал:

Ну як це не вказано? Вказано.
 

  Показать содержимое

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, рекламі та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

Повністю підтримую Ваші дописи! Обидва.

 

Тут нам колега розвопідає про "срач", хоча тема дуже актуальна та відповіді цікаві. Є декілька цінних порад.

В той-же час, сам починає писати про переклад і т.д., що не стосується теми взагалі. При цьому, якось дивно інтерпритує Закон...

 

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


24.07.2022 в 13:18, madehtml5 сказал:

версія сайту повинна мати українську мову за замовчуванням

Не мати, а завантажуватись. Не треба перекручувати. Це різні речі.

Розтлумачу, якщо не зрозуміло: Кожна сторінка сайту (а сайт це всі сторінки), в момент потрапляння на них з зовні, повинні завантажуватись Українською.

 

І саме в цьому проблема. А не в перекладі, префіксах і т.п.

 

Зазначу ще раз, в пошуку клієту може відобразитись саме рос посилання. І клієнт переходячі по ньому попаде на ру версію. Реклама тут не дочого. Це видача гугла по запиту.

А ще є статті, якими просували рос версію. І вони ведуть на рос сторінку. Тому що рос запитів більше в 10+ разів ніж Укр. Поки що. Хоча існує і Укр версія цієї сторінки. ІСНУЄ УКР ВЕРСІЯ ВСІХ СТОРІНОК ДАВНО І ЗАВЖДИ, З САМОГО ПОЧАТКУ ІСНУВАННЯ САЙТУ.

 

 

  • +1 2
Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 24.07.2022 в 14:00, nogocuHoBuk сказав:

Ну як це не вказано? Вказано.
 

  Приховати вміст

image.png.f7b71f901a902d5f6361665dac2dc9e3.png

 

Не зовсім зрозуміло до чого це питання. Сайти вже мають повний переклад усіх можливих сторінок, товарів, блогу, новин, реклами та іньше...
Питання виникає лише в переадресаціі. І його я описав в першому своєму пості в цій темі.

інтернет-представництво і інтернет магазин звичайно "одне і теж", короче - мови законів не знаєте, давайте по темі. Я вище вказав, що робити мало? Які є ще технічні питання? Тема звичайно ж "актуальна" всі мої клієнти правда то зробили в ще 21 році, ну а іншим же звичайно тільки зараз треба...

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

В 24.07.2022 в 14:31, alpochino9999 сказав:

Не мати, а завантажуватись. Не треба перекручувати. Це різні речі.

Розтлумачу, якщо не зрозуміло: Кожна сторінка сайту (а сайт це всі сторінки), в момент потрапляння на них з зовні, повинні завантажуватись Українською.

 

І саме в цьому проблема. А не в перекладі, префіксах і т.п.

 

Зазначу ще раз, в пошуку клієту може відобразитись саме рос посилання. І клієнт переходячі по ньому попаде на ру версію. Реклама тут не дочого. Це видача гугла по запиту.

А ще є статті, якими просували рос версію. І вони ведуть на рос сторінку. Тому що рос запитів більше в 10+ разів ніж Укр. Поки що. Хоча існує і Укр версія цієї сторінки. ІСНУЄ УКР ВЕРСІЯ ВСІХ СТОРІНОК ДАВНО І ЗАВЖДИ, З САМОГО ПОЧАТКУ ІСНУВАННЯ САЙТУ.

 

 

тепер ви читайте вище вказані скріншоти - сайт який вказаний у вас як основний (наприклад магазин "А" має веб сайт а.ком.юа") він повинен бути зазначений як основний. Тобто голий без префіксів урл тобто не а.ком.юа/юа головний, а саме а.ком.юа. Далі законодавство вказує, що головна сторінка має бути українською, але закон не вказує обєм для ІМ (лише змі, представницва компаній, організацій не менше 50% ). Тому саме так як я вказав вище - при переході на головну сторінку сайту повина відкриватися українська, а всі інші сторінки можуть мати іншу мову. Прочитайте закон це потребує хоча б 3 за 9-10 клас з правознавства.

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

24.07.2022 в 19:14, madehtml5 сказал:

інтернет-представництво і інтернет магазин звичайно "одне і теж"

Вы по диагонали закон читаете, чтоль? :)

Скрытый текст

image.png.4ec83384b7ac175d69e1e646b83d121e.png


Да, интернет-представительства это интернет-магазины в том числе :)
 

  • +1 1
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

24.07.2022 в 19:20, madehtml5 сказал:

тепер ви читайте вище вказані скріншоти - сайт який вказаний у вас як основний (наприклад магазин "А" має веб сайт а.ком.юа") він повинен бути зазначений як основний. Тобто голий без префіксів урл тобто не а.ком.юа/юа головний, а саме а.ком.юа. Далі законодавство вказує, що головна сторінка має бути українською, але закон не вказує обєм для ІМ (лише змі, представницва компаній, організацій не менше 50% ). Тому саме так як я вказав вище - при переході на головну сторінку сайту повина відкриватися українська, а всі інші сторінки можуть мати іншу мову. Прочитайте закон це потребує хоча б 3 за 9-10 клас з правознавства.

Ви, напевно, не дуже уважний. Навіть не так. Ви не уважний. Я Вам, саме Вам, надав скрін Закону. Там не йдеться про головну, а йдеться про сайт. Про сайт в цілому. Почитайте тепер уважно.

Друге: має, не має бути з префіксом, то лірика. Є сайт, у якого історично є префікс Укр мови. А у рус - префікс відсутній. Але то пусте.

Головне, що клієнт може зайти на будь яку сторінку з рос мовою через видачу гугла. І де тут Ваш "захист" основною мовою сайту??

 

Мені немає що більше додати. Вам всі пишуть про одне, а Ви зовсім про інше. І це інше нічого спільного з реальністью не має. У Вас є одна точка зору, інші Ви навіть прочитати до кінця і зрозуміти не наважились. Як і Закон. Гадаю, сперечатись з Вами - це пусте.

Не відповідайте мені будь ласка.

 

Дякую.

 

 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах


В 24.07.2022 в 20:02, nogocuHoBuk сказав:

Вы по диагонали закон читаете, чтоль? :)

  Приховати вміст

image.png.4ec83384b7ac175d69e1e646b83d121e.png


Да, интернет-представительства это интернет-магазины в том числе :)
 

ок якщо представництво підприємств, організацій будь-якої власності, субєктів господарювання це інтернет магазин - ок вам видніше. По секрету останнє з натяжкою можна таким назвати тільки. 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

В 24.07.2022 в 20:03, alpochino9999 сказав:

Ви, напевно, не дуже уважний. Навіть не так. Ви не уважний. Я Вам, саме Вам, надав скрін Закону. Там не йдеться про головну, а йдеться про сайт. Про сайт в цілому. Почитайте тепер уважно.

Друге: має, не має бути з префіксом, то лірика. Є сайт, у якого історично є префікс Укр мови. А у рус - префікс відсутній. Але то пусте.

Головне, що клієнт може зайти на будь яку сторінку з рос мовою через видачу гугла. І де тут Ваш "захист" основною мовою сайту??

 

Мені немає що більше додати. Вам всі пишуть про одне, а Ви зовсім про інше. І це інше нічого спільного з реальністью не має. У Вас є одна точка зору, інші Ви навіть прочитати до кінця і зрозуміти не наважились. Як і Закон. Гадаю, сперечатись з Вами - це пусте.

Не відповідайте мені будь ласка.

 

Дякую.

 

 

мабуть хтось видає бажане за реальність - прочитайте перше моє повідомлення:

В 23.07.2022 в 07:36, madehtml5 сказав:

Підняли черговий срач на пустому місці -> в налаштуваннях виставляєте за замовчуванням українську, а кацапській ставите пріоритет 2. Все повинно працювати. Якщо понаставляли префіксів то головна сторінка: сайт.ком.юа -> українською, а всі інші мови з приставкою сайт.ком.юа/ру/ Якщо всі мови з префіксом (українська з юа, а кацапська з ру) то треба робити редірект на юа сторінку. Все не більше не менше. Не потрібно щоб всі запити в гуглі на сайт перенаправляли саме на українську, тільки головна сторінка повинна бути українською, а далі хоч іспанською. 

Дали 3 роки щоб з цим розібратися, аже можна було опенкарт вивчити 45 разів, а ви тільки забігали 

немає вимоги про обєми української, окрім інтерет змі, представницв організацій (вище скріни)

 

В ЦІЛОМУ - срач ще раз на пустому місці. Головна сторінка повинна бути державною мовою, всі інші посилання будь-якою. Тобто враховуючи функціонал опенкарт у вас тупо повинна стояти українська за замовчуванням. ЦЬОГО ДОСТАТНЬО ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ. 

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

24.07.2022 в 20:07, madehtml5 сказал:

По секрету останнє з натяжкою

Вопрос не в натяжке, а в том, как этот закон будет интерпретировать проверяющий.
Я, собственно, потому и написал - нужно ждать первых судебных тяжб и надеяться, что либо в закон внесут изменения, либо уполномоченные орграны дадут разъяснения по этим моментам.
И да, я у себя на сайте сделал так же, как и Вы. Никаких переадресаций. Главная (без префикса) на украинском, главная оркская - с префиком ru.
Но есть одно огромное отличие. Я понимаю, что закон несовершенен и вс' будет зависеть от толкования, потому ГОТОВ заплатить штраф, если мне его начислят. А вот для Вас, когда/если придет проверяющий на один из сайтов, где Вы убедили заказчика, что всё в рамках закона - будет неприятная неожиданность... 
Ну или Вы правы. Тогда и мне не о чем переживать.

  • +1 4
Надіслати
Поділитися на інших сайтах

В 24.07.2022 в 21:03, nogocuHoBuk сказав:

Вопрос не в натяжке, а в том, как этот закон будет интерпретировать проверяющий.
Я, собственно, потому и написал - нужно ждать первых судебных тяжб и надеяться, что либо в закон внесут изменения, либо уполномоченные орграны дадут разъяснения по этим моментам.
И да, я у себя на сайте сделал так же, как и Вы. Никаких переадресаций. Главная (без префикса) на украинском, главная оркская - с префиком ru.
Но есть одно огромное отличие. Я понимаю, что закон несовершенен и вс' будет зависеть от толкования, потому ГОТОВ заплатить штраф, если мне его начислят. А вот для Вас, когда/если придет проверяющий на один из сайтов, где Вы убедили заказчика, что всё в рамках закона - будет неприятная неожиданность... 
Ну или Вы правы. Тогда и мне не о чем переживать.

100% не важливо, як написаний закон, важливо як ви вмієте відстоювати свої права, бо закон нині недосконалий. Хоча не бачу взагалі проблеми прибрати інші мови з сайту окрім української в Україні. Маячню про "а у нас трафік в 10 раз больше на рузкам" навіть не сприймаю, купа прикладів коли після переходу все повертається в ті ж рамки що із кацапською рекламою + зараз за ру можуть і послати за мацквой в "отріцательное всплитіє" покупці.

Надіслати
Поділитися на інших сайтах

Створіть аккаунт або увійдіть для коментування

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйтеся для отримання облікового запису. Це просто!

Зареєструвати аккаунт

Вхід

Уже зареєстровані? Увійдіть тут.

Вхід зараз
  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    • Ні користувачів, які переглядиють цю сторінку

×
×
  • Створити...

Important Information

На нашому сайті використовуються файли cookie і відбувається обробка деяких персональних даних користувачів, щоб поліпшити користувальницький інтерфейс. Щоб дізнатися для чого і які персональні дані ми обробляємо перейдіть за посиланням . Якщо Ви натиснете «Я даю згоду», це означає, що Ви розумієте і приймаєте всі умови, зазначені в цьому Повідомленні про конфіденційність.