Ось ще знайшов цікавий момент в українському Цивільному кодексі:
Стаття 638. Укладення договору
...Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду...
Тобто юридично, ми можемо порівняти визначення термінів системного API та те, на які права претендують розробникі росширень в інших типових договорах. Тим самим це дозволить отримати більш менш різносторонню та врівноважену картину того, що є загальною практикою.
От візьмемо перший ліпший Shopify, і що ми там побачимо?
"Shopify API(і)" означає все програмне забезпечення, включаючи рутинні процеси, структури даних, класи об'єктів, протоколи, програми, шаблони, бібліотеки та інтерфейси, інтерфейси програмування додатків (API), набори для розробки програмного забезпечення (SDK), інструменти для розробників, технічну документацію, оновлення та інші пов'язані матеріали, незалежно від того, чи є вони матеріальними чи нематеріальними, у будь-якій формі або середовищі, які надаються Shopify або іншим способом, що надається вам.
А ще в Terms of Service:
Ми не претендуємо на право власності на матеріали, які ви надаєте Shopify; однак ми вимагаємо ліцензію на ці матеріали.
---
Умови Magenta:
Ви повинні мати угоду про ліцензію для кінцевого користувача та політику конфіденційності для кожного розширення з вашими клієнтами. Adobe не є стороною цих умов. Ви не повинні припускати, що Adobe несе відповідальність за ваші розширення.
Тобто ми не можемо сказати, що загально визнаною є практика, де авторів розширень змушують відмовитися від своїх авторських прав. Ну і на цьому маркеплейсі немає вимоги ліцензувати свої твори під GPL, ніде явно не вказано, що ці твори йдуть під GPL, але є інша своя власна ліцензійна угода.