Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Запуск інтернет-магазину товарів для дорослих на OpenCart після 24 лютого. Як розвивати складну нішу, яка має обмеження на рекламу в соцмережах та в Google ?

Запуск інтернет-магазину товарів для дорослих на OpenCart після 24 лютого. Як розвивати складну нішу, яка має обмеження на рекламу в соцмережах та в Google ?

Про розвиток цікавої та перспективної ніші, але складної для просування. Історія про бажання, цікавість та старанну роботу над розвитком власного проекту. Запуск інтернет-магазину на OpenCart товарів для дорослих під час війни. Яку роль в цьому відіграла CMS OpenCart далі в тексті.

· Як виникла ідея та чому засновник обрав саме цю нішу?
· Який досвід в OpenCart та підприємництві був до цього?
· Які результати можна отримати та скільки часу на це потрібно?

Відверта розмова з засновником інтернет-магазин для дорослих НЕСВЯТІ – Павлом. Чесні відповіді про витрати на запуск інтернет-магазину на OpenCart, про працюючі інструменти та інструменти для залучення клієнтів.

За чесність та готовність ділитися досвідом дякуємо paulkouls


— Як виникла така смілива ідея з розвитком інтернет-магазину під час повномасштабного вторгнення? Який досвід в підприємництві був до цього?


Інтернет-магазин під час війни в моєму житті виник, як антистрес від постійного негативу із соц. мереж та атмосфери невизначеності «а що буде завтра?». Щоб не концентруватись на цьому постійно, хотів відволіктися одним із хобі. Створення сайтів з часів дитинства та допотопних wap-конструкторів дуже подобалось. Ну і додатково зійшлись усі ЗА: 

 • моє бажання попоратись вечорами з сайтами та досвід набутий з opencart на основній роботі
 • дружина SMM-ник з досвідом, яка більше не хотіла працювати на когось
 • сама війна, як каталізатор боротьби з прокрастинацією, коли відкладати щось на потім це розкіш
 • цікава ніша, яка знайшла нас випадково та велика удача, що основний постачальник в ній справжній котик, що до роботи з дропом

 

Щодо досвіду у підприємництві та торгівлі… До 4-го курсу вивчав економіку та менеджмент, але довелось екстрено влаштовуватись на роботу. Влаштувався у регіональну мережу магазинів-гаджетів, де рік пропрацював продавцем-консультантом, зрозумівши що таке продажі, а головне допродажі, техніки спілкування з людьми й взагалі як відбувається торгівля. В цій же компанії отримав підвищення до HR, а потім почалась міграція по обов’язках, завдяки якій по суті отримав досвід універсального солдата: від ФОП/ТОВ ведення бухгалтерій до закупок, таргету, участі у створенні дизайну магазинів, запуску продуктів-сервісів, роботи складу, створенні онлайн-магазину і так далі. Загалом досвід у торгівлі і підприємництві більше як 6 років.


— Чому вирішили розвивати інтернет-магазин на OpenCart? Який фактор став вирішальним при виборі CMS?

 

Вирішив розвивати магазин на opencart тому що, по-перше маю досвід роботи з цією CMS ще з часів запуску онлайн-магазину для компанії в якій працюю, по-друге, моя особиста думка, кращої платформи для розробки MVC-продукту, який ви зможете масштабувати годі шукати. Ну і мені подобається живе ком’юніті, талановиті розробники які роблять дійсно круті продукти. Більшість твоїх «було б круто щоб…» вже реалізовано, коштує 10-20 баксів і доступно до установки у пару кліків – це і відмічу, як основний фактор (талановите, живе ком’юніті).


— В якій саме ніші розвиваєте інтернет-магазин? Чи був досвід роботи з цим товаром, послугою раніше? Поділіться посиланням на ваш сайт.

 

Ніша в нас нетривіальна, досить складна для просування через свою специфіку політики соц. мереж, але доволі цікава та на мою думку дуже перспективна. Ми розвиваємо інтернет-магазин для дорослих НЕСВЯТІ – https://unholy.com.ua – в народі просто секс-шоп :)
 

Досвіду роботи з товарами цієї ніші не було зовсім. Сама ніша якось ідеально знайшлась. Дружина потрапила на стажування на пару днів у вже успішний онлайн-магазин цієї тематики. Розповіла про попит, яким користуються подібні товари, я ж зі свого боку глянув на те які магазини є в цій ніші та згадав процес покупки в подібному онлайн-шопі з топ-1 видачі, іншим словом, як КРІНЖ не назвеш. Що я побачив? Нішу з попитом та незручним користувацьким досвідом покупки. Того ж вечора знайшов постачальника і домовились що будемо робити свій інтернет-магазин.


— Яку версію OpenCart використовуєте? 
 

ocStore 3.0.3.7. 

 

— Скільки часу пройшло від появи ідеї запуску інтернет-магазину до готового сайту? 

 

Варто розуміти, що якщо ви ставите ціль зробити магазин і почати продавати швидко, то opencart дозволить вам це налаштувати за декілька днів. Не беремо в розрахунок заповнення технічних сторінок, очікування ключів до модулів та процес відкриття фоп/підписання банків та постачальників. Якщо ви зробили домашню роботу, зібрати все до купи на шаблоні це ну дуже швидко і це вже може продавати (маю досвід допомоги декільком друзям).

Але в моєму випадку це було хобі заради відпочинку і робилось максимально у задоволення та з душею для себе вечорами після основної роботи. Ну і плюс періодичні блек-аути наклали своє. Десь з середини вересня 22-го ми обговорювали концепцію воронки продажів, а 03.10.22 почались перші роботи по магазину. На початок січня 23-го все було майже готове, залишалось домовитись з постачальником щодо умов співпраці. Запуск магазину намітили на 01.02.23 і тоді ж зробили перший продаж)

 

— На старті запуску інтернет-магазину чи ставили мету та конкретні KPI? Якщо так, за який період вдалося досягти? Або ж рухалися на інтуїції та адаптували стратегію під час запуску інтернет-магазину? 

 

Перша ціль була (хоча б!), щоб відбивались кошти на google ads)). Кошти витрачені на розробку були відпущені одразу, як неповоротна інвестиція, а рекламні хотілося хоча б повертати назад.

Але потім основна ціль трансформувалась у отримати перший чистий прибуток у тисячу доларів, потім у дві... Цей магазин у другу чергу робився для того, щоб дружина працювала на себе, а поріг від 1000 доларів взялася від моєї зарплатні. Зараз ставимо ціль кожного місяця намагатись подвоїти результати продажів. Рухались та рухаємося інтуїтивно, тому що все дуже рандомно залежить від нашого основного каналу просування і важко прогнозувати вибрики сторонніх алгоритмів.

 

— Інтернет-магазин створювали на готовому шаблоні чи розробляли під себе? 
 

Створювали на шаблоні Luxshop від 29aleksey, який відразу була ідея доробити за стилями та деякими елементами верстки під себе. Багажу функціонала шаблону вистачило під всі забаганки)

 

— Чи можливо самостійно встановити шаблон та налаштувати категорії? 
 

Звісно так. Я погоджуюсь з тим, що в підприємництві треба вчитись делегувати роботу, щоб а) не перегоріти та б) не зробити погано, зате сам. Але хоча б поверхово потрібно розуміти технічні аспекти тієї сфери до якої ти дотикаєшся, щоб:
а) якісно спілкуватись зі спеціалістами;
б) розуміти що тобі взагалі потрібно та цінність цих потреб.

Це, як умовно з машиною – тобі не потрібно вміти перебирати двигун, щоб бути водієм, але підкачати колеса (категорії) та долити омивачки (встановити доповнення за покроковою інструкцією автора) було б непогано.


— Який пакет модулів для OpenCart був обов’язковим на старті? Які купували чи плануєте купити з часом? 
 

Обов’язковими для старту вважаю:

 • Якісний шаблон (в мене Luxshop)
 • Гнучкий кошик (в мене сімпл, але зараз 100% був би OnePage від пана Олексія)
 • Фільтр (безапеляційно OcFilter)
 • Нова Пошта від Prorab337
 • Карта сайту Branched Sitemap
 • Платіжний модуль Liqpay/Monopay від пана bogdan281989 (цінність якісного платіжного модуля з підтримкою автора розумієш пізніше, коли з’являються перші загублені платежі)
 • Комбайн SP SEO Remarketing All In One Pro – як універсальне рішення для маркетингу та бонусом сповіщення у телеграм про замовлення.
 • Опціонально, якщо працюєте з дропом, то це безперечно АОП!

 

На мою суб’єктивну думку ці модулі є мінімальним набором для старту. Особисто я окрім них ще додатково використовую і вам раджу:

 • Handy Product Manager (імба для роботи з товарами)
 • Attribut&co (імба для стандартизації атрибутів)
 • Multi Parent Category (зручна навігація для мультитоварних категорій аксесуарів у магазині)
 • Накопичувальна знижка за номером телефону від bogdan281989 (найкращий формат програми лояльності, як на мене)
 • Opencart ChatGPT від kabantejay (унікалізація текстового опису товарів від постачальника, паличка-виручалочка по текстовому контенту магазина)
 • SAP - SMS / OTP – (авторизація клієнтів на сайті через короткий смс-код. У 23-му році це вже якийсь моветон заходити у магазин через пошту)

 

Заплановано до покупки: Кредити банків України (через пів року, коли термін дії ФОП буде достатній для підключення моно-ОЧ)

 

— Чи дописували функціонал під себе для зручності або ж обмежувалися виключно готовими модулями? 

 

Майже все – це готові модулі. Окремі доробки здійснювалися авторами в межах їх модулів під якісь незначні побажання.

 

— Які додаткові віджети встановлювали? 
 

Не використовуємо нічого стороннього від екосистеми опенкарту)

 

— З якою CRM-системою працюєте?
 

Вся робота з клієнтами та їх замовленнями автоматизована через SalesDrive. Воронка продажів реалізована через цю CRM, а opencart працює як вітрина та редактор контенту. 

Після здійснення покупки, замовлення з opencart мігрує до salesdrive. Клієнт автоматично отримує тригерне смс-повідомлення з номером заявки та запрошенням перейти у чат-бот для підтвердження покупки. У чат-боті менеджер спілкується з клієнтом маючи вже готові швидкі шаблони відповідей, що прискорює рутинні процеси. 

Тут же у системі ми бачимо оплати з виписки, можемо отримати передплату та прив’язати її до заявки, щоб зменшити накладну. Працюємо з checkbox, щоб фіскалізувати еквайринг. Працюємо з turbosms, щоб робити смс-розсилки за умовою, експортуємо зручно контакти у sendpulse, ведемо бухгалтерію та багацько іншого.
 

Немає у світі ідеального і є певні моменти які можна покращити в SalesDrive. Але жодного разу не пожалкував, що з перших днів розробки було прийнято рішення одразу будувати магазин навколо автоматизації й salesdrive для цього підійшов ідеально. Завдяки цій системі ми зовсім не дзвонимо клієнтам, надаємо миттєвий зворотний зв’язок і в пікові дні продажів закриваємо роботу мінімум 5 менеджерів за допомогою CRM-ки.

 

— Через який період після запуску отримали перші продажі? 
 

В перший же день наміченого запуску і це був той ще стрес. Я стояв вранці о 7-годині,  чистив зуби, коли отримав сповіщення від системи про нову заявку. Думав хтось жартує з друзів, але то було сплачене замовлення на 2000 грн))

 

— Яка кількість відвідувачів інтернет-магазину на сьогодні та кількість продаж в місяць? 

 

На сьогодні ми все ще розвиваємося від місяця до місяця і трафік росте поступово. Загалом, зараз це 250-300 відвідувачів на добу, але є пікові дні коли зайшло відео і це може бути 1000-1500 клієнтів. Ділюсь звітом з salesdrive щодо відвідувань та продажів.


bLti_0ai9Mk0-UbB5nkj-yrr0muYdePNbJXxFLUD


— Які канали залучення трафіку використовуєте? Чи маєте виділений бюджет на маркетинг та рекламу? 
 

Трошки вище вже згадував про політику соц. мереж і нішу товарів для дорослих. Компанія Meta забороняє взагалі згідно з своїми правил просувати товари в них на ресурсах. Тобто найбільші майданчики типу інст та фейсбук для нас зачинені. Google дозволяє обмежену рекламу й обмежену кількість інструментів. Доступна лише контекстна реклама, для якої в цій ніші для результату потрібні бюджети близько 1000+ грн в день, і це тільки DSA-кампанії (ну або старі з ручними налаштуваннями).

 

Ми використовуємо DSA від Google з бюджетом 300+ грн і поступово збільшуємо, але основний канал трафіку це Тік-Ток. Ми майже одразу розуміли, що хочемо просуватись через контент в першу чергу, але певний час шукали свій стиль. Наразі це непогано працює, а дружина періодично постить відео які набирають 100к+ переглядів і це непогано конвертить. Плюсом до цього плануємо інвестувати у SEO (бо базове робилося своїми руками) та закрити собі гештальт по рекламі у блогерів))

 

— Які інструменти на сьогодні працюють найкраще у вашій ніші для залучення клієнтів?
 

На мою думку, основний – це сучасний підхід до комунікації. Це завжди приємно, а у такій інтимній ніші тобі не дуже хочеться, щоб хтось телефонував і щось уточнював по замовленню. В нас такого немає. Ми позиціонуємо себе, як сучасний магазин-сервіс, який побудовано навколо принципу «обійми клієнта». Також у всі наші комунікації ми додаємо дрібку гумору, натхненного раннім монобанком та їх підтримкою. Клієнтам це подобається і нам часто роблять за це компліменти. Порада колегам – треба забувати про дзвінки клієнтам і вчитися користуватися месенджерами. Дзвонити – моветон. Інвестуйте в контент. Купіть штативи, фони та мікрофон – це дасть продажів не гірше, ніж злити тисячі у гугл (власний досвід).

— Який розмір команди працює над сайтом?

 

Зараз нас двоє, але роздумуємо над додатковим менеджером для розвантаження дружини, щоб вона займалась тільки контентом.

 

— Яка мінімальна сума потрібна для запуску інтернет-магазину на OpenCart?
 

На мою думку, це 300+-$ на сайт, 100$ на місяць реклами, 100$ на інвентар для зйомок, 100$ закупити якогось товару на зйомку, 100$ на 3 місяці CRM, 3 місяці ПРРО, росзилки та якісь супутні витрати та ще десь 300$ оборотного капіталу на перші викупи товару, якщо працюєте з постачальником. Загалом, за 1000$ у вас буде готовий маленький бізнес, але саме інтернет-магазин буде коштувати близько 300$ з них)


— Чи готові поділитися загальним бюджетом, який був витрачений на створення та запуск інтернет-магазину (шаблони, модулі, оплата домену, робота розробника)? 

 

Звичайно. Ділюсь скріном, але я не відрізняюсь педантичністю у мілких процесах, тому іноді забуваю списати якісь витрати. Тут актуально станом на середину вересня. Загалом витрачено майже 100к грн на все.


rODCWXgKI8KKNOvdL7ieS2Q9AREULFqJ_IJWqv_j

 

— Ваш найбільший факап за весь час роботи з інтернет-магазином? 
 

Перший факап був з першим замовленням. Тому що не очікували таку швидку покупку і не встигли тестово замовити по дропу від постачальника на себе товар. Нагадаю, що замовлення впало в перший день, повністю оплачене. Не були готові шаблони відповідей і почався якийсь стрес. З постачальником все було погоджено попередньо, але виявилось що в них змінився b2b кабінет і в новий треба чекати доступ. Поки прийшов доступ, закінчилися терміни прийому замовлень для відправки день у день і в новому кабінеті потрібний товар просто не знаходило. Пізніше виявилось що цей бренд взагалі знято з відвантажень, закупка тільки напряму. Клієнт стресує, ми стресуємо… Зараз весело а тоді було не до сміху. Як вирішення, на весь заробіток з першої покупки, відправили клієнту більш дорогий гаджет на наступний день, але підвили і вдарили обличчам у калюжу, бо потрібно було раніше на подарунок :(

 

Другий, це те що коли пішли перші продажі я не перевів ФОП дружини на 2-гу групу, порахувавши, що загалом 1 на 1 поки що виходить, а раптом потім щось станеться. Тому за останній квартал замість 4.5к податків сплатимо значно-значно-значно більше. З цим взагалі не баріться і переходьте одразу відпрацювавши один квартал, побачивши продажі.

 

— Як адаптуєте трафік та в цілому активність інтернет-магазина під час масштабних обстрілів? 
 

Зовсім ніяк. Насправді доволі часто отримували замовлення під час обстрілів та масових повітряних тривог. Наші товари це певний антистрес, тому можливо на них це не впливає)

 

— Як не боятися запустити бізнес в таких критичних умовах?

 

Попрацювати з кошиком потреб у голові й зрозуміти що саме вас зупиняє.Навпаки в умовах війни це дуже потрібно робити, щоб якось підтримати економіку. До того ж в багатьох нішах з’явилися вільні місця (хтось поїхав, хтось на паузі, хтось закрився).

Інтернет-магазин – це взагалі найпростіший спосіб отримати бізнес і від цього вас відділяє приблизно 1000$ і це навіть не ціна айфона, з яким майже кожен зараз ходить по вулиці. Ці кошти не обов’язково діставати й віддавати одразу, а можна витрачати розтягнуто у процесі підготовки до старту. Ці кошти звісно сумно втратити, якщо ідея не реалізується, але і не так критично, як потім думати «а чому я не спробував».

Дозволяйте собі помилятись, щоб потім не цькувати за якісь програші. Навпаки підтримуйте свої авантюри. Я до прикладу, продав улюблений велосипед, щоб створити собі устатковий капітал для викупу перших замовлень, бо це здалось мені важливішим). Тому війна це не причина, а лише додаткова умова. 

 

— Які поради дасте початківцям, які тільки починають або планують запускати інтернет-магазин на OpenCart
 

 1. Будуйте магазин навколо клієнта, одразу думайте як ви будете його «обіймати» і чим причаровувати. 
 2. Не тупіть з групою ФОП, як це зробив я)
 3. Не жалійте коштів на CRM – автоматизація при 100+ замовлень за день зробить за вас пів роботи
 4. Не телефонуйте клієнтам, щоб сказати що сьогодні відправите! Користуйтесь месенджерами чи чат-ботами)
Was it helpful?

Liudmyla_marketer
 Share

 • +1 4
 Share


User Feedback

Recommended Comments

Дякую за статтю. Цікаво щодо вашого досвіду.

 

Наскільки я зрозумів, комунікація з клієнтом - це заявка \ замовлення, клієнт отримує SMS-повідомлення з запрошенням до Telegram / Viber бота. Чи не втрачаються ліди при такому підході? Чи не варто самому спробувати зв'язуватись в тому ж Telegram чи Viber при наявності його у клієнта?

Link to comment
Share on other sites

В 12.01.2024 в 22:45, NonGrataUa сказав:

Дякую за статтю. Цікаво щодо вашого досвіду.

 

Наскільки я зрозумів, комунікація з клієнтом - це заявка \ замовлення, клієнт отримує SMS-повідомлення з запрошенням до Telegram / Viber бота. Чи не втрачаються ліди при такому підході? Чи не варто самому спробувати зв'язуватись в тому ж Telegram чи Viber при наявності його у клієнта?

 

Якщо клієнт не заходить в чат протягом 10 хвилин, то менеджер відписується йому у особисті повідомлення у Viber чи Telegram, якщо потрібно щось уточнити. Якщо це оплачена заявка, або клієнт що повернувся (не перше замовлення) - просто відправляємо повідомлення що замовлення опрацьоване автоматично і очікувану дату відправки. Є невеличка частка клієнтів, які не бачать чи не зрозуміли що від них потрібно, але більшість тих хто не зайшов (якщо це перше замовлення) - не робили замовлення а це просто "жарт" від знайомих - наша специфіка ніші)

 • +1 1
Link to comment
Share on other sitesCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

On our site, cookies are used and personal data is processed to improve the user interface. To find out what and what personal data we are processing, please go to the link. If you click "I agree," it means that you understand and accept all the conditions specified in this Privacy Notice.